niedziela, 9 maja 2010

po co konsultanci ślubni ?

Branża ślubna to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Organizacja dnia ślubu i przyjęcia weselnego często zaczyna się na rok czy nawet dwa lata przed ustaloną datą. Przygotowania te zazwyczaj zajmują dużo czasu i młodzi ludzie, zajęci pracą zawodową czy studiami, nie zawsze mogą poświęcić go tak dużo, jak wymaga tego perfekcyjna organizacja tego pięknego dnia. Nie zawsze jest to też możliwe, zwłaszcza w sytuacji kiedy np. przyszli Państwo Młodzi mieszkają poza krajem, a ślub i wesele ma odbyć się w ich rodzinnej miejscowości. Warto wtedy zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy Konsultantów Ślubnych. To nowy zawód, który pojawił się w Polsce zaledwie kilka lat temu, ale rozwija się bardzo prężnie i ciągle powstają nowe firmy, pracujące pod szyldem „konsultanci ślubni”
Czym zajmuje się konsultant ślubny (a właściwie „konsultantka”, bo przyznać trzeba, że w zdecydowanej większości są to kobiety). Podstawowa działalność, to kompleksowa organizacja dnia ślubu – od pomocy w wyborze sali na przyjęcie, poprzez wybór sukni i pomoc przy zatrudnieniu właściwych podwykonawców (np. fotograf ślubny zespół muzyczny, itp.), opracowanie menu przyjęcia weselnego, a nawet listy prezentów. A potem, kiedy wszystko jest już gotowe i zapięte na ostatni guzik, konsultantki ślubne mają za zadnie sprawnie koordynować przebieg uroczystości, dbać o najdrobniejsze szczegóły organizacyjne i pilnować, aby Państwo Młodzi byli ciągle uśmiechnięci i zajęci tylko sobą i gośćmi.

Dobra konsultantka ślubna proponuje swoim klientom jedynie współpracę z tymi firmami, które zawsze dbają o wysoką jakość swoich usług. Prawie zawsze są to usługodawcy z dużym doświadczeniem i bogatymi referencjami. Profesjonalna konsultantka będzie starała się przedstawić swoim klientom po kilka rozwiązań dotyczących wybranego etapu przygotowań. Nie powinna ograniczać się do oferty jednej sali czy zespołu. Ważne też, żeby te propozycje były dobrze dopasowane do potrzeb klientów i ich budżetów. Z pewnością można też ustalić z konsultantkami zakres ich prac w taki sposób, aby możliwy był podział obowiązków pomiędzy Parę Młodą, a osobę zatrudnioną do koordynacji ślubu. Np. konsultantka organizuje salę na przyjęcie, a Państwo Młodzi sami zatrudniają fotografa czy zespół. Warto jednak całkowicie zdać się na zmysł organizacyjny i doświadczenie konsultantek.
I tu dochodzimy do pytania: Czy warto w ogóle zatrudnić konsultantki ślubne do pomocy przy organizacji ślubu? Odpowiedź jest prosta - zdecydowanie tak! Co się dzięki temu zyskuje? Przede wszystkim niezwykle potrzebny w dniu ślubu spokój. Każda z Młodych Par, z którymi współpracowaliśmy w czasie uroczystości organizowanych przez konsultantki, była szczęśliwa, że duża część najbardziej uciążliwych i trudnych zadań spadła na barki konsultantek, a oni mogą w tym dniu po prostu przeżywać swoją radość w sposób niezmącony! Odpada bieganie za kwiatkami, pilnowanie zespołu, rezerwacja noclegu dla gości i wiele, wiele innych mniej i bardziej ważnych i uciążliwych szczegółów, których dopilnowanie staje się w tym dniu obowiązkiem konsultantki.
W ostatnim roku mieliśmy okazję pracować na kilku uroczystościach, które przygotowane były przez firmy zajmujące się organizacją ślubów. Z punktu widzenia fotografa dużą zaletą jest uporządkowany i klarowny harmonogram dnia. Wiadomo, kiedy będą toasty, kiedy przemówienia, kiedy tort. Dobra konsultantka ślubna potrafi dopilnować, żeby np. żeby kelnerzy nie zbierali talerzy ze stołu w czasie pierwszego tańca, jeżdżąc wózkiem z brudnymi naczyniami wokół tańczącej Pary Młodej – takie rzeczy niestety czasami się zdarzają. Rzadkim na innych weselach jest też luksus współpracy jedynie z profesjonalistami. Bez względu na to czy jest to kamerzysta, DJ czy zespół, to zawsze są to ludzie sprawdzeni, potrafiący współpracować i świetnie sprawdzający się w swoich rolach. Dzięki temu nasza praca jest o wiele mniej stresująca i staje się prawdziwą przyjemnością.
Podsumowując – wszystkim tym, którzy nie są jeszcze pewni czy nawiązać współpracę przy organizacji ślubu ze specjalistyczną firmą podpowiadamy, że to naprawdę dobre rozwiązanie. Powierzenie organizacji ślubu konsultantkom ślubnym daje Młodej Parze gwarancje, że wszystko tego dnia będzie tak, jak to było wymarzone. Bez stresów, wpadek i niepotrzebnego zamieszania.
Dotychczas współpracowaliśmy z tymi firmami i gorąco ich usługi polecamy:
Polecamy!
Od kilku lat działa Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych. Za jego pomocą można znaleźć dla siebie sprawdzoną i wiarygodną firmę.
Agnieszka i Jacek Taranowie,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz